Nasz kierunek Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze przygotował wspaniałe stoisko promujące. Odbyło się malowanie na parawanie motywów warmińskich, z ciekawą opowieścią prof. Stanisława Czachorowskiego . Nie zabrakło malowania kartek okolicznościowych, które można było stworzyć własnoręcznie i zabrać na pamiątkę.
Wspaniały parawan namalowała również jedna z naszych koleżanek z roku, również z opowieścią o naszych korzeniach. Odbyła się prezentacja przygotowana przez studentkę II roku Dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Sarę Orzechowską: „Lecznicze właściwości ziół”, a także warsztat prowadzony przez dr inż. Aldonę Fenyk: „Zioła pradziadów w sztuce kulinarnej i kosmetyce”, która zapoznała nas z tajemnicą stworzenia własnych, naturalnych kosmetyków: były pachące pilingi z kawy i soli z płatkami róż, smaczny balsam do ust i krem do rąk, a na koniec przepyszne lizaki! i wszystko bez jakichkolwiek konserwantów.
Przy naszyn stoisku można było również poznać Mikołaja Kopernika w całej okazałości, który opowiadał o naszym kierunku - kulturze i przyrodzie. Cały dzień był twórczy, pachnący i spędzony ze wspaniałymi osobami. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc, przyłączenie się do zostawiewnia swojego "znaku" na parawanie i skosztowanie naturalnych kosmetyków. A tych wszystkich, którzy choć trochę poznali nasz kierunek Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego zachęcamy do tegorocznej rekrutacji.
Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze to bezpłatne studia stacjonarne bez limitu wieku, organizacja zajęć dostosowana do potrzeb osób pracujących. Kierunek interdyscyplinarny, łączący treści z obszaru humanistyki i nauk przyrodniczych. Można pogodzić studiowanie z pracą zawodową.
Ania Wojszel
więcej zdjęć:
oraz
https://www.facebook.com/dziedzictwo.kip.uwm
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz