sobota, 1 listopada 2014

Cukrzyca, ogrody zdrowia i ... gadające dachówkiWszystko, co kojarzy się z zielenią, naturą i ekologią jest OK! Natura czyli ogród daje dobrą energię - szukamy miejsca z dobrą energią, ponieważ skuteczne leczenie to przekazywaniem dobrej energii. A jeżeli zwracamy uwagę na aspekt psychologiczny w leczeniu, to tym bardziej potrzebna jest dobra energia. Proszę Państwa, wyobraźcie sobie, że nie jesteście w ogrodzie, tylko na ruchliwej ulicy. Czy wyobrażacie sobie, że na tej ruchliwej ulicy można leczyć ? Czy można pozytywnie oddziaływać ? Odpowiedź jest oczywista nie można! Ogród daje to, co jest niezbędne - właściwe tło tych wszystkich procesów. Znajdujemy się w lepszym świecie - ogrody to jest właśnie nasz lepszy świat...i nie chodzi tu tylko o układanie kwiatów czy robienie bukietów, tylko o przyjazne otoczenie. Oczywiście w mikro skali - ponieważ nie jesteśmy w stanie przebudować całego świata. Natomiast możemy ów świat w mikroskali stworzyć i znaleźć w nim swoje miejsce, które będzie sprzyjać wszelkim procesom terapeutycznym. Dlatego łączymy trzy pozornie nie mające ze sobą wiele wspólnego rzeczy Ogrody + Psychologię + Cukrzycę. Jak się Państwo przekonacie świetnie pasują.

Cukrzyca jest pandemią! W tej chwili co 12. Polak choruje na cukrzycę, a za chwilę co 10. będzie pacjentem diabetologa. Kluczem do właściwej terapii jest psychologia, żeby takie oddziaływania były skuteczne, potrzebne jest właściwe otoczenie i atmosfera. To właśnie świat ogrodów, to hortiterapia. A zatem zupełnie nowy pomysł leczymy ogrodami i w ogrodach.

Zapraszamy 5. listopada do Zamku Książ na Dolnym Śląsku a 7. i 8. listopada do Mrągowa, do Ogrodu Zdrowia - miejsca pełnego dobrej energii. Zapraszam na wydarzenie pod patronatem Senatora RP prof. Ryszarda Góreckiego.

Otrzymaliśmy od Pana Profesora Raport o stanie cukrzycy w Polsce. Wiemy, że dzięki wsparciu dydaktycznemu łatwiej jest wytłumaczyć specyfikę działań. Przekazanie przez p. Senatora "Raportu o stanie cukrzycy w Polsce" pozwoli pełniej ukazać idę walki z cukrzycą. Raport ten udostępnimy wszystkim uczestników seminarium. Zagadnienie stosowania hortiterapii jako novum w diabetologii możemy uczynić publicznym. To wsparcie jest dla nas niezmiernie cenne.

Pan Senator Ryszard Górecki - jest wiceprezesem Polskiej Akademii Nauk. Należy do Polskiego Towarzystwa Biologii Eksperymentalnej Roślin, Polskiego Towarzystwa Botanicznego, Olsztyńskiego Forum Naukowego i International Society for Seed Science. W Senacie VI kadencji był członkiem Komisji Nauki i Edukacji oraz Komisji Spraw Zagranicznych. W VII kadencji pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, był członkiem Komisji Zdrowia. W VIII kadencji Senatu RP dodatkowo angażuje się w działania i pracę w Parlamentarnym Zespole " Przyjaźni Środowisku".

 Zofia WojciechowskaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz