Do 15 maja można składać na wnioski na innowacyjne badania humanistyczne kultury polskiej i życia społeczno-kulturalnego badania interdyscyplinarne, łączące różne obszary nauki, a także humanistykę z twórczością artystyczną w ramach konkursu „Rozwój”, kolejnego modułu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Minimalna wartość projektu to 100 tys. zł. 23 marca zakończył się nabór wniosków w konkursach o finansowanie projektów badawczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki – moduł „Tradycja”.
Innowacyjne badania humanistyczne i oryginalne badania interdyscyplinarne – takie projekty obejmie finansowanie w ramach konkursu „Rozwój”. Dziś resort nauki ogłosił otwarcie kolejnego modułu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Minimalna wartość projektu to 100 tys. zł.
Moduł „Rozwój” został stworzony w celu wspierania projektów badawczych służących stymulowaniu i promowaniu innowacyjnych badań humanistycznych oraz integracyjnych badań interdyscyplinarnych. Obejmie on badania z zakresu kultury polskiej i życia społeczno-kulturalnego. Wnioski w ramach modułu będzie można składać w dwóch konkursach.
W ramach konkursu „Rozwój” 2.a finansowane będą innowacyjne projekty badawcze, które proponują oryginalne rozwiązanie ważnego i aktualnego problemu polskiej kultury. Szansę na zdobycie środków mają projekty, które zmierzają do wypracowania nowej formuły badawczej lub dziedziny przedmiotowej, rozwijania nowej subdyscypliny czy podejmowania w sposób twórczy tradycji polskich badań humanistycznych. Projekty powinien cechować uniwersalny charakter w odniesieniu do proponowanych metod i planowanych efektów.
Konkurs „Rozwój” 2.b umożliwi finansowanie projektów realizowanych w ramach innowacyjnych badań interdyscyplinarnych, w tym łączących badania humanistyczne z twórczością artystyczną. Zgłaszane rozwiązania powinny wykraczać poza jedną dziedzinę nauki – zawierać propozycje nowych narzędzi teoretycznych, włączać humanistykę polską w najważniejsze nurty badań i zmierzać do wyłonienia nowej transdyscypliny. Wnioski w ramach konkursu „Rozwój” 2.b mogą zgłaszać przedstawiciele zarówno humanistyki, jak i innych dziedzin nauki lub sztuki.
Wiecej na stronie ministerstwa:
Naszym celem jest integracja środowiska artystycznego (w tym rzemiosła regionalnego), naukowego, samorządowego i gospodarczego w zakresie rozpoznania, planowania i strategicznego zarządzania regionalnym dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym. Działania obejmują interdyscyplinarne badania naukowe, prace innowacyjne i rozwojowe oraz upowszechnianie i transfer wiedzy. Szukamy dobrej formuły i przyjaznej przestrzeni do działania.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz