niedziela, 18 czerwca 2017

Uroczyste otwarcie Wymiennikowni Książek w Wójtowie

Stowarzyszenie "Wspólne Wójtowo" zaprasza serdecznie mieszkańców i gości na uroczyste otwarcie Wymiennikowni Książek w Wójtowie, umiejscowionych w budkach telefonicznych na placu zabaw oraz na boisku leśnym.

Projekt "Uwolnij książkę w Wójtowie" współfinansowany jesr przez Wojewódzką bibliotekę publiczną w Olsztynie.

 Uroczyste otwarcie najmniejszych bibliotek na wolnym powietrzu odbędzie się 24.06 sobota o godz.16:30. Świętować będziemy także 10-lecie Stowarzyszenia "Wspólne Wójtowo". Na okolicznościowym torcie, przedstawiona będzie historia działalności stowarzyszenia. Prosimy o przyniesienie książek do Wymiennikowni.

W trakcie wydarzenia odbędą się spotkania autorskie z Heleną Piotrowską autorka historycznych książek o naszym regionie, Anną Mikitą autorką bajek i lektur szkolnych, z profesorem Stanisławem Czachorowskim, który opowie bajkę w formie kamishibai. Będzie to historia żaby (moczarowej) i Ćmy Wójtowskiej (ciem-na strona wójtowa czyli napójka łąkowa). W międzyczasie będziemy malować kamienie Danuta Bokun, Stanisław Czachorowski, Agnieszka Pacyńska-Czarnecka (prosimy o przyniesienie kamieni, ewentualnie butelek czy słoików), odbędą się także warsztaty plecenia wianków (tu prosimy o przyniesienie kwiatów polnych) poprowadzne przez Hannę Baszyńską oraz Jolantę Pieczonkę.

Impreza ma charakter kocykowo-koszyczkowy (co przyniesiesz to będzie), przygotowane będzie ognisko. Następnie do tańca zagra nam DJ Piotr. Zabawa potrawa do godz 23:00. Serdecznie zapraszamy.

Jeżeli ktoś w jakikolwiek sposób chciałby się do nas dołączyć prosimy o kontakt wspolnewojtowo@gmail.com.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz