Naszym celem jest integracja środowiska artystycznego (w tym rzemiosła regionalnego), naukowego, samorządowego i gospodarczego w zakresie rozpoznania, planowania i strategicznego zarządzania regionalnym dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym. Działania obejmują interdyscyplinarne badania naukowe, prace innowacyjne i rozwojowe oraz upowszechnianie i transfer wiedzy. Szukamy dobrej formuły i przyjaznej przestrzeni do działania.
poniedziałek, 22 września 2014
Bioróżnorodność i dziedzictwo przyrodnicze regionu na Dniach Nauki
Trwa Dekada Bioróżnorodności ONZ (2011-2020). Dlaczego różnorodność biologiczna jest tak ważna dla gospodarki i ochrony przyrody w skali lokalnej jak i globalnej? Jakie jest nasze regionalne dziedzictwo przyrodnicze? Wystawa zdjęć i opisów wybranych roślin i zwierząt Warmii i Mazur (10 plansz 70 x 100 cm), wraz z elementami etnografii oraz wykorzystania w dawnym i współczesnym ziołolecznictwie, gastronomii oraz perspektywy wykorzystania w biogospodarce.
Plansze zawierają zdjęcia gatunków, krótkie opisy oraz QR Code (dla osób z mobilnym Internetem w smarfonach i tabletach) kierujących do szerszych opisów w internecie. Integralnym uzupełnieniem wystawy będą szersze opisy zamieszczone na specjalnej stronie internetowej wraz z krótkimi filmikami.
Biblioteka Główna, 24-26 września 2014 r. (po Olsztyńskich Dniach Nauki wystawa może być bezpłatnie wypożyczona i pokazywana w innych miejscach).
St. Czachorowski
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz