Już od dziś można aplikować do IV edycji Akademii Menedżera Zrównoważonego Rozwoju. Na zgłoszenia czekamy do 2 maja 2014 r.
Co zyskają uczestnicy?
Korzyści dla uczestników Akademii:
• poznają założenia przygotowania i realizacji dobrego projektu w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz możliwości dofinansowania;
• rozwiną kompetencje menedżerskie w ramach treningu interpersonalnego;
• poznają idee sieci Natura 2000 i walory przyrodnicze wybranego obszaru Natura 2000;
• poznają przykłady (dobre praktyki) urzeczywistniające idee zrównoważonego rozwoju – w biznesie, w inwestycjach infrastrukturalnych;
• poznają perspektywę przedstawicieli różnych sektorów – administracji, nauki, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych;
• przygotowują założenia projektu z zakresu zrównoważonego rozwoju (fiszka projektowa).
Dla zespołu, który wykona najlepszą fiszkę projektową przewidziana będzie nagroda – płatny miesięczny staż w GDOŚ lub jednej z regionalnych dyrekcji ochrony środowiska.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w Akademii zachęcamy do przesyłania aplikacji.
W tym roku proces rekrutacyjny będzie przebiegał dwuetapowo. W I etapie zostaną zweryfikowane zgłoszenia pod kątem spełniania kryteriów zawartych w Regulaminie. Zgłoszenia wysłane po terminie nie będą brane pod uwagę. Następnie 50 wybranych uczestników, których zgłoszenia otrzymają najwyższe oceny, zostanie zaproszonych do II etapu. W tym etapie uczestnicy zostaną poproszeni o przygotowanie pracy w formie rozprawki.
Czym jest Akademia Menedżera?
Akademia Menedżera Zrównoważonego Rozwoju to pięć dni intensywnego treningu menedżerskiego, warsztatów szkoleniowych i spotkań organizowanych przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.
Głównym celem Akademii jest zwiększenie świadomości i wiedzy w zakresie zrównoważonego rozwoju społecznego, gospodarczego i ekonomicznego studentów w Polsce oraz wyszkolenie przyszłych menedżerów, którzy poprzez swoją przyszłą pracę zawodową będą wcielać w życie ideę zrównoważonego rozwoju.
Czwarta edycja Akademii odbędzie się w drugiej połowie lipca 2014 r. i weźmie w niej udział 24 uczestników, którzy pozytywnie przeszli dwa etapy rekrutacji.
Zajęcia w ramach Akademii będą odbywać się w Warszawie i okolicach. Organizator zapewnia uczestnikom wyżywienie, zakwaterowanie, materiały szkoleniowe i ubezpieczenie. Uczestnicy będą musieli jedynie na własny koszt dotrzeć do miejsca zakwaterowania pierwszego dnia.
Szczegółowy program Akademii zostanie przekazany zakwalifikowanym uczestnikom po zakończonym procesie rekrutacyjnym.
Kto może aplikować?
Do udziału w Akademii mogą zgłaszać się studenci wszystkich kierunków uczelni państwowych i prywatnych, studiów stacjonarnych, niestacjonarnych i podyplomowych, którzy w momencie trwania Akademii nie będą mieli ukończonego 26 roku życia. Aby wziąć udział w rekrutacji wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny (idź do storny GIOŚ) i wysyłać go na adres akademia@gdos.gov.pl.
Naszym celem jest integracja środowiska artystycznego (w tym rzemiosła regionalnego), naukowego, samorządowego i gospodarczego w zakresie rozpoznania, planowania i strategicznego zarządzania regionalnym dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym. Działania obejmują interdyscyplinarne badania naukowe, prace innowacyjne i rozwojowe oraz upowszechnianie i transfer wiedzy. Szukamy dobrej formuły i przyjaznej przestrzeni do działania.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz