(Jeden z naukowych pikników Towarzystwa Naukowego Pruthnenia, fot. S. CzachorowskI) |
12 maja
- Prezentacja przygotowana przez Stowarzyszenie Albatros (interesariusz, ośrodek rehabilitacji dzikich ptaków), dotyczący działalności stowarzyszenia w kontekście dziedzictwa (nie tylko przyrodniczego), połączony z pokazem ptaków (najprawdopodobniej będą to sokoły).
- Prezentacja: Między pszczołami a Indianami, czyli jak Pruthenia odkrywa zapomnianą przeszłość, dr Alicja Dobrosielska.
13 maja
- Debata o dziedzictwie kulturowym, kulinarnym i przyrodniczym regionu. Kawiarnia naukowa. Wieczorne spotkanie, poza kampusem uniwersyteckim (Malta Cafe na olsztyńskiej Starówce), połączone z dyskusją zaproszonych specjalistów z różnych dyscyplin naukowych, dotyczącą problematyki dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu.
14 maja
- Warsztaty garncarskie i tkackie. Pruthenia zapewni namiot, który będzie rozstawiony na trawniku obok budynku Wydziału Humanistycznego, i osoby, które poprowadzą warsztaty.
- Turniej gry w kapsle (humaniści vs przyrodnicy). Pobliże namiotu garncarskiego.
- Warsztaty graficzne. Specjalistka z zakresu edukacji plastycznej poprowadzi zajęcia z grupą 10-15 osób (monotypia). Tematyka prac będzie związana z dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym regionu.
- Wykład prof. St. Czachorowskiego na temat: Ile warte jest dziedzictwo regionalne - rozważania o bioróżnorodności i gospodarce + rozdawanie sadzonek komarzycy. (czytaj więcej: naturalny środek na komary, oraz komarzyca na dni dziedzictwa).
Wszystkie atrakcje Dni Humana zastały zaplanowane od rana do wieczora przez te trzy dni. Wszystko zakończy się w środę ogniskiem w Przystani Kortowskiej.
M.L./S. Cz.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz