Naszym celem jest integracja środowiska artystycznego (w tym rzemiosła regionalnego), naukowego, samorządowego i gospodarczego w zakresie rozpoznania, planowania i strategicznego zarządzania regionalnym dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym. Działania obejmują interdyscyplinarne badania naukowe, prace innowacyjne i rozwojowe oraz upowszechnianie i transfer wiedzy. Szukamy dobrej formuły i przyjaznej przestrzeni do działania.
środa, 5 lutego 2014
Agnieszka Biegalska
Bardzo nie lubię pisać wszelkiego rodzaju biogramów, not, czy wizytówek. Nigdy nie wiem, co powinno się w nich znaleźć, co jest ważniejsze od tego ważnego. Napiszę więc krótko. Z wykształcenia jestem filozofem, z zamiłowania też. Od lat badam fenomen ludzkiej woli i jej wolności. W ostatnim czasie mój umysł zaprząta mistyka, oczywiście filozoficzna. Niezmiennie zachwyca mnie pióro Lwa Tołstoja i sączący się z głośnika przydymiony dźwięk fortepianu.
Na kierunku dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze poprowadzę zajęcia na przedmiocie „Współczesne koncepcje woli”
Okazuje się, że są takie pytania, które stawiamy sobie wszyscy: czy jestem wolny?, czy samodzielnie podejmuję ważne życiowo decyzje?, czy można żyć w świecie zupełnie niezależnych jednostek?, czy wolność oznacza, że mogę robić wszystko, o czym zamarzę? I wreszcie: skąd się wzięła wolność?, czy ona w ogóle istnieje? Ponadczasowy charakter tych pytań wskazuje na fakt, że wpisały się one w intelektualne dziedzictwo myśli europejskiej. Może więc warto spróbować poszukać odpowiedzi na nie? Może wówczas lepiej zrozumiemy siebie? Może z większą łatwością będziemy dostrzegać i oceniać procesy jakie zachodzą w świecie? A wszystko po to, by żyć bardziej świadomie.
Dr Agnieszka Biegalska
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz